Często zadawane pytania

Dowiedz się wiecęj

Składa się z części ustnej (ok. 20min) i słuchanej (ok.20min). W części ustnej są to trzy zadania: standardowa i niestandardowa operacyjna historyjka obrazkowa oraz opis fotografii. W części słuchanej mamy do czynienia z sześcioma nagraniami, do każdego należy odpowiedzieć na dwa pytania.

Demo pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=J29EdMSp7EA.  Szczegółowy opis egzaminu znajdziemy na stronie ULC: http://ulc.gov.pl/pl/personel-lotniczy/komisja-egzaminacyjna/egzaminy-z-j-angielskiego/3742-krajowy-system-egzaminow-jezykowych-ksej

Ocena części ustnej następuje wg standardów ICAO, zamieszczonych w dokumencie Doc 9835.

Ocena listening zgodnie z ilością poprawnych odpowiedzi:

ICAO level 4 na 4 lata, ICAO level 5 na 5 lat oraz ICAO level 6 – bezterminowo.

Należy zadzwonić do Centrum Szkoleniowo-egzaminacyjnego Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC) na nr 22 520 74 43 i umówić się na egzamin, zależnie od dostępności terminów może to mieć miejsce nawet w tym samym tygodniu. Następnie wypełnić wniosek i dokonać opłaty wynoszącej na dzień dzisiejszy 322 pln (aktualny cennik na stronie ULC). Dokumenty można złożyć również w dniu egzaminu bezpośrednio w ULC.

Egzamin KSEJ jest wiernym odzwierciedleniem rzeczywistości operacyjnej. Stąd piloci czynnie latający nie mają zazwyczaj żadnych problemów z przedłużeniem uprawnienia.

Jeśli natomiast zdajesz egzamin po raz pierwszy i masz angielski na Europejskim poziomie ok. B2, należy przede wszystkim zaznajomić się z prawidłową frazeologią dostępną dokumencie ICAO 9432 Manual of Radiotelephony.

Abyś poczuł się pewniej zapraszamy również na nasz najbliższy kurs: https://www.angielski-icao.pl/kontakt/